Zczuba.tv

Aktualności

Kolejna przegrana

• autor: Barney89, 2011-04-25 17:55

Spotkanie z Zatorem odbyło się 23 kwietnia o godz. 14.00 na stadionie w Gorzowie. Lider nie pozostawił żadnych złudzeń ekipie z Gorzowa i łatwo wygrał spotkanie.

Mecz zaczął się dość optymistycznie. Pierwszą dobrą okazję miał w 1’ Artur O., lecz jego „bomba” przeszła tuż nad poprzeczką bramki Zatora.  W 6’ podanie na „sam na sam” otrzymał Tomasz O. Niestety tutaj sędzia dopatrzył się spalonego i od rzutu wolnego grę rozpoczął Zator. Pierwsza groźna akcja gości to 9’ - silne dośrodkowanie pewnie wyłapał Piotr Rz., który zastąpił w bramce Gorzowa kontuzjowanego Tomasza D. Dwie minuty później goście trafili w słupek z 10 metra. Mogło by się wydawać, że napastnik Zatora wpakuje piłkę do siatki, na nasze szczęście minimalnie się pomylił. W 19’ bardzo dobrą okazję miał Irek P. który otrzymał podanie od Tomasz O. zza obrońców. Mając przed sobą tylko bramkarza Irek strzelił minimalnie niecelnie i piłka minęła prawy słupek bramki. Niedługo potem straciliśmy pierwszą bramkę. A było to po rzucie wolnym z okolic 35 metra. Dośrodkowanie minęło obrońców, a co gorsza minęło też bramkarza i wpadło pod poprzeczkę, ustanawiając wynik 0:1. W 28’ drugą dobrą okazję miał Irek P. lecz jego strzał z kilku metrów prosto w bramkarza , nie przyniósł nam bramki. Pięć minut później „zaspała” obrona Gorzowa i długie podanie otrzymał zawodnik Zatora, który wprowadził piłkę w pole karne i płaskim strzałem po ziemi pokonał naszego bramkarza. Ostatnią sytuację dla gospodarzy w 43’ miał Marcin B. lecz i jego strzał zza 16-stego metra przeszedł obok prawego słupka bramki strzeżonej przez bramkarza z Zatora. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2.

Drugą połowę Gorzów rozpoczął od zmiany, boisko opuścił Artur O., a w jego miejsce pojawił się grający trener Łukasz Z. Pierwsza kontra zespołu z Zatora zakończyła się dobrą interwencją Piotra Rz. - pewne wyjście z bramki i w porę zażegnane niebezpieczeństwo. 56’ to zmarnowana okazja dla gości - strzał głową z 5 metra trafił prosto w bramkarza Gorzowa. Minutę później drużyna gości wywalczyła rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie przeszło wszystkich i na drugim słupku pozostawiony bez opieki obrońca Zatora wpakował piłkę do siatki, ustanawiając nowy wynik 0:3. Ta bramka spowodowała kolejne zmiany w drużynie gospodarzy. W miejsce Wojtka G. pojawił się Piotr W. oraz Darka G. zmienia Robert R. Zator w drugiej połowie przeważał, stwarzając okazje do kolejnych bramek. W 63’ Piotr Rz., broni” „sam na sam” i tym samym uratował nasz zespół przed utratą kolejnej bramki. Dwie minuty później za faul żółtą kartkę otrzymał Łukasz O. W 70’ w miejsce kontuzjowanego Sebastiana W. wszedł Krzysztof K. Ta część gry to faule jednej i drugiej drużyny w środku pola. Żółtą kartkę tym razem otrzymał zawodnik gości. Około 80’ Zator wyszedł „1 na 1”, napastnika dogonił Bartek Cz., przerywając grę faulem. Sędzia bez namysłu dał mu czerwoną kartkę i podyktował rzut wolny dla gości z okolic 20 metra. Strzał gości nie był celny - piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. W 82’ Gorzów stworzył znakomitą okazję - Irek mając już przed sobą tylko bramkarza zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego Łukasza O. Ten przyjął piłkę i oddał niecelny strzał. Dwie minuty później kontrę wyprowadził Zator. Piłkarz gości był faulowany w polu karnym przez Piotra W., co skończyło się rzutem karnym. Tym razem sędzia nie pokazał kartki. Karnego na bramkę zamienił bramkarz z Zatora - wynik 0:4. Końcówka meczu to zupełnie niepoukładane szyki w drużynie Gorzowa . Ci, którzy mieli jeszcze siły starali się strzelić honorowego gola , natomiast reszta oczekiwała już na gwizdek kończący to nierówne spotkanie.

Wynik końcowy: 0:4. Gospodarze po tym meczu zajmują ostatnią pozycję w lidze i na dzień dzisiejszy odpadają z rozgrywek A-klasy. Smutna informacja, ale z taką grą - zasłużona.